O mněChtěla jsem být architektkou. Po čtyřech letech studia pozemního stavitelství na střední škole v Třebíči mi ale došlo, že nechci zbytek života trávit za monitorem počítače a kreslit výkresy. A tak jsem po maturitě v roce 2009 vyrazila do světa. Ve Skotsku jsem nastoupila na Aberdeen College a následně na University of Aberdeen, kde se mi podařilo dokončit vysokoškolské vzdělání a vysloužit si titul Master of Arts v Managementu. To nejcennější, co jsem si z téměř pětiletého pobytu ve Velké Británii odvezla, ale nebyl titul. Byly to nesmírně cenné životní zkušenosti nasbírané každodenním životem a díky různým pracovním příležitostem, které bylo při škole možné dělat.

Jako bývalá gymnastka, jsem měla k pohybu a práci s tělem vztah už odmala. Dřív to bylo ale směrem k výkonu. To až právě ve Skotsku se prohloubil můj zájem o jógu, meditaci, pohyb a zdraví jako takové. I díky tomu, že to bylo mé aktuální téma a já hledala možnosti, jak se cítit opět ve formě a nalézt přirozenost svého těla. Velmi se mnou rezonovaly různé "alternativní" tedy přírodní přístupy, ke kterým jsem si postupně našla cestu.

Po svém návratu zpět do České republiky v roce 2014 jsem začala v Praze pravidelně navštěvovat lekce Bikram jógy. Někdy i pětkrát týdně. Začala jsem pociťovat, jak to mému fyzickému tělu svědčí a hlavně mi jóga pomáhala po psychické stránce. Návrat zpátky domů, nové pracovní prostředí a všechny změny v mém osobním životě byly náročnější, než se mohlo zdát. A tak jsem kromě jógy, která mi velmi pomáhala, začala navštěvovat i kliniku celostní medicíny, abych se tak nějak našla a dala dohromady. Zde jsem poprvé na vlastní kůži vyzkoušela Bachovy esence. S tím hledáním sebe sama mi pomohl i lektorský kurz Hatha jógy, kam jsem se přihlásila už s vizí, že bych ráda jógu předávala dál, aby mohlo co nejvíce lidí pocítit její přínosy. To jsem ale nečekala, jaký vliv to na mě bude mít a že se tím odstartovala nová kapitola mého života.

Kurz jsem dokončila v srpnu 2016 a hned začala vést pravidelné lekce Hatha jógy. Následoval lektorský kurz hormonální jógové terapie u Dinah Rodrigues a kurz jógy pro děti a rodiny v Londýně pod záštitou Rainbow Yoga. Přestože neustále zkoumám souvislosti a prohlubuji své znalosti a jógovou praxi, vím, že bych potřebovala několik dalších životů na plné pochopení všeho, co jógová filozofie nabízí.

Lekce a semináře jsem vždy vedla po práci a o víkendech. Po pár letech jsem začala vnímat, že už to takto dál nepůjde. A tak jsem na konci roku 2019 opustila pracovní pozici investiční makléřky v rakouské realitní společnosti, abych mohla dělat to, co mě skutečně baví a naplňuje. Cítila jsem, že korporátní prostředí už není pro mě. A tak jsem založila Open Mind Project, který byl již dlouhou dobu připravován v mých myšlenkách a začala jsem se věnovat józe a jógové terapii jako svému povolání. Nebo spíš poslání. A s vděčností a láskou provádím všechny, kteří o to stojí.   Certifikace

RYT 200

Lektorský kurz Hatha jógy s akreditací MŠMT

Yogacentrum, Ing. Jana Smažíková

Praha, srpen 2016

HYT

Lektorský kurz hormonální jógové terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues

Centrum Hormonální Jógy 

Praha, červenec 2017

RCYT

Lektorský kurz jógy pro děti a rodiny

Rainbow Kids Yoga

Londýn, červenec 2017

Bachova květová terapie

BIEP, Level 1

Katarina Michel BFRP, pod záštitou Bachova centra v Anglii

Praha, září 2020

Gravidjóga a jóga po porodu

Kurz pro lektory jógy a pomáhající profese

Petra Bzirská a Nela Anna Perglová

Online, leden 2021


Moje srdcovky

a s kým mám to potěšení spolupracovat...